Over deze freelancer
Ik ben een analytische en pragmatische software engineer met een grote passie voor het ontwikkelen van hoogwaardige softwareoplossingen. Ik maak nieuwe technologieën snel eigen, los complexe technische vraagstukken graag op en richt mij altijd op het leveren van praktische meerwaarde voor de opdrachtgever. Gedurende mijn carrière heb ik intensief samengewerkt met ontwikkelteams, waarbij ik ook junior developers heb begeleid en gecoacht.
In plaats van een lange lijst met technologieën op te sommen, omschrijf ik liever mijn werkwijze. Ik ontwikkel software volgens moderne Microsoft-standaarden en bewezen software engineering-principes. Dat betekent werken binnen Scrum- en Agile-projecten waar dat toegevoegde waarde biedt, ontwikkelen in C# met Visual Studio of Visual Studio Code, het opzetten van geautomatiseerde CI/CD-processen met Azure DevOps of GitHub en het hosten van oplossingen in Microsoft Azure of, wanneer de situatie daarom vraagt, in een on-premises omgeving. Daarbij kies ik altijd de technologieën en cloudservices die het beste aansluiten bij de doelstellingen van het project, met een sterke focus op betrouwbaarheid, onderhoudbaarheid, prestaties en kostenefficiëntie.
Mijn specialisatie ligt in het ontwerpen en ontwikkelen van backend-oplossingen voor dataverwerking, bedrijfslogica, complexe berekeningen en systeemintegraties. Ik heb ruime ervaring met het bouwen van schaalbare API's, het koppelen van uiteenlopende systemen en het ontwikkelen van betrouwbare achtergrondprocessen. Daarnaast ontwikkel ik moderne web- en desktopapplicaties, waardoor ik als full-stack developer over de volledige breedte van een softwareoplossing kan bijdragen. Dankzij deze brede ervaring ben ik in staat om vanuit het totaalplaatje de juiste technische keuzes te maken: van frontend en backend tot infrastructuur en cloud.
Opleiding
Werk & Ervaring
Gedetacheerd bij verchillende opdrachtgevers, op dit moment fulltime bezig bij de Gasunie als Integratie en Azure specialist
Als Architect binnen VConsyst was ik verantwoordelijk voor de architectuur, infrastructuur en beveiliging van de gemaakte oplossingen. Daarbij was ik ook operationeel en soms in development actief; mijn werkzaamheden waren hiermee zeer divers, op allerlei vlakken. Het grootste project was de migratie van on-prem servers (zowel in-house als bij een extern datacenter) naar de Azure Cloud. Dit gebeurde op zo’n manier dat het zonder enige downtime verliep. Aangezien er veel IoT-apparaten communiceerden, er veel verwerkingsprocessen draaiden en er veel communicatielijnen actief waren, was dat een leuke uitdaging. Een van mijn doelen was ook de beveiliging beetje bij beetje naar een hoger niveau te brengen; hier heb ik al grote stappen in gezet. Dit deed ik d.m.v. Azure services, policies, wachtwoordbeleid, enzovoorts. Om dit te ondersteunen heb ik ook een informatiebeveiligingshandleiding geschreven die als leidraad gebruikt kon worden. Tevens heb ik veel ingericht in Azure DevOps en daarbij ook Infrastructure as Code geïntroduceerd (toen via Terraform, eerder ook gewerkt met ARM/Bicep en az cli PowerShell-scripting). Hiermee heb ik de hele cloudinfrastructuur opgezet. Een van de andere projecten was het onderzoeken, uitwerken en implementeren van een modernere manier van communiceren, namelijk met het MQTT-protocol naar een Azure IoT Hub. Verder waren er af en toe wat kleinere projecten, zoals het inrichten van een Azure VPN-gateway en het afstemmen met mobiele providers zodat deze via een IPsec-tunnel met onze Azure Cloud-omgeving konden communiceren. Ook heb ik verschillende datacommunicatieprojecten met externe bronnen en bestemmingen opgezet, gebruikmakend van Azure Service Bus en Azure Functions.
Maatwerk software gemaakt voor uiteenlopende klanten. Vele websites, data processing applicaties en koppelingen tussen software pakketten en systemen gerealiseerd. Voornamelijk gebaseerd op Microsoft Azure (cloud) producten/services. Af en toe was daarop een uitzondering met bijvoorbeeld een on-premise Windows service, een asp.net website op een op-premise IIS server of een WPF Windows applicatie. Voorbeelden van projecten: Koppelingen tussen systemen/applicaties als Exact (globe/online), CMS, PerfectView, Elfsquad, Okta, eigenlijk alles met een API, database toegang, of een andere manier van data ontsluiting. Deze koppelingen zijn in de vorm van console applicaties in een Docker container of een VM draaien, of Azure Functions die indien gewenst via ServiceBus berichten communiceren. De websites van diverse gebruiker- applicaties. Autorisatie met autorisatie servers, genereren van pdf rapportages, integratie met andere sites/systemen, eigenlijk alles wat de klant maar wilt. Frontend in Angular en backend in ASP.net core. Enkele oudere sites waren nog in Asp.net MVC geschreven. Ophalen en samenvoegen van samenvoegen van data uit verschillende bronnen (api’s/databases) voor rapportage in BI. Data ophalen en transformeren via eigen geschreven code of met behulp van Azure Data Factory. Verantwoordelijkheden: Pre-sales gesprekken met opdrachtgevers/business consultants, uitdenken/uitwerken van oplossingen, ontwikkelen van oplossingen, begeleiden van junioren, code reviews, inrichten van DevOps build & release straten (CI/CD), DevOps/servicedesk ondersteunen met deployment/support
GLS is een internationaal logistiek bedrijf dat pakketten en vrachten transporteert voor voornamelijk zakelijke klanten. Diverse backend en frontend applicaties ontwikkeld, de wat grotere (meest recente bovenaan) zijn: Back-end processen voor facturatie van klanten en vervoerders GLS Netherlands code library voor de hele development afdeling De Scanstation die barcodes scant en de afslagen van de lopende band in de loods aanstuurt. De Pakketshop android app, de app die pakketshop houders gebruiken om klanten te bedienen. Klant data processing, data van verschillende bronnen samenvoegen/uitsplitsen en klaarzetten. Track & trace site Ik was hier lead developer van een development team, en stuurde hierin de interne en externe ontwikkelaars aan en hielp zelf actief mee met ontwikkelen. Ik zorgde dat wij de juiste zaken ontwikkelden, deed de integratietesten, maakte releases, communiceerde met andere afdelingen en deed de installaties in test- en productieomgeving. Mijn projectteam is ook ingezet als test of Scrum in te zetten was in de organisatie, na deze succesvolle test wordt Scrum nu gebruikt door de hele Development afdeling. Gebruikte tools en technieken: Visual Studio 2017, .NET Framework 4.6, C# 6.0, WinForms, TFS 2017, Scrum, TFS build definitions, MSBuild, Continuous Integration, NuGet packaging/deploying, Dependency Injection, Unity, Quartz, Topshelf, command pattern, unit testing, LINQ, Lambda expressions, MS Reporting, (S)FTP, SQL, AS/400 DB2, ODBC, Windows Server, Mono, Linux(SLES), Windows Server, tcp/ip sockets, Bluetooth, seriële verbindingen, aansturing thermische printer, Java, Android Studio, Eclipse, JSON, WCF, Windows service.
Zie mijn LinkedIn profiel https://www.linkedin.com/in/dennis-heldens-71b29a72/
Certificeringen
Portfolio
Reviews
-
Locatie Kampen
-
Categorie Development & ITAI Services
-
Geverifieerd Email, Telefoon
-
Lid Sinds 30-12-2025