Over deze freelancer
Freelance Recruiter (remote) – Ik help organisaties snel en effectief met het vinden van de juiste kandidaten. Professioneel, mensgericht en resultaatgedreven, altijd met oog voor zowel de organisatie als het talent.
Ben jij op zoek naar een ervaren en gedreven freelance recruiter die snel schakelt, met je meedenkt en direct waarde toevoegt? Dan ben je bij mij aan het juiste adres.
Ik ondersteun organisaties bij het vinden, binden en behouden van talent — op een manier die werkt voor zowel de organisatie als de kandidaat. Mijn stijl is professioneel, mensgericht en resultaatgedreven. Geen CV’s schuiven, maar kandidaten die écht passen.
Dankzij mijn remote werkwijze kan ik flexibel en efficiënt werken voor opdrachtgevers in heel Nederland. Ik ben digitaal goed bereikbaar, werk gestructureerd en zorg voor korte lijnen en snelle opvolging.
Ben jij op zoek naar een ervaren en gedreven freelance recruiter die snel schakelt, met je meedenkt en direct waarde toevoegt? Dan ben je bij mij aan het juiste adres.
Ik help bedrijven met het vinden, binden en behouden van talent — op een manier die werkt voor zowel de organisatie als de kandidaat. Mijn stijl is professioneel, mensgericht en resultaatgedreven. Geen CV's schuiven, maar kandidaten die écht passen.
Opleiding
Werk & Ervaring
Als Business Manager en Talent Manager binnen de arbeidsbemiddeling ben ik gespecialiseerd in het aantrekken, verbinden en begeleiden van professionals. Ik werk dagelijks aan opdrachten op het gebied van uitzenden, detacheren, werving & selectie, payroll en HR interim opdrachten. Met inmiddels 8 jaar ervaring in recruitment en relatiebeheer zorg ik voor de juiste match tussen opdrachtgever en kandidaat. Ik combineer commerciële slagkracht met oog voor talentontwikkeling en bied organisaties maatwerkoplossingen voor hun personeelsvraagstukken. Kerncompetenties: - Recruitment & Talent Management - Opbouwen en onderhouden van klantrelaties - Uitzenden, detacheren, W&S en payrol - HR advies & interim ondersteuning
Als Sales Manager bij Vebego Cleaning Services was ik verantwoordelijk voor de commerciële aansturing binnen de Business Unit Limburg. In deze rol gaf ik leiding aan 5 Operationeel Managers, ieder verantwoordelijk voor hun eigen rayon, en droeg ik zorg voor optimale samenwerking tussen sales, operatie en klantrelaties. Binnen de nieuwe, landelijke organisatie van Vebego Cleaning Services lag mijn focus op: - Het uitbouwen van klantrelaties en realiseren van commerciële groei; - Het vertalen van klantbehoeften naar maatwerkoplossingen op het gebied van schoonmaak en facilitaire dienstverlening; - Het bijdragen aan de integratie van 8 schoonmaakbedrijven naar één sterk merk, met behoud van kwaliteit en innovatie. Met mijn ervaring heb ik bijgedragen aan de positionering van Vebego Cleaning Services als betrouwbare en innovatieve partner, waarbij zowel klanttevredenheid als medewerkersontwikkeling centraal stonden.
n mijn rol als Consultant / Recruiter was ik verantwoordelijk voor het volledige proces van arbeidsbemiddeling – van acquisitie en werving tot begeleiding en relatiebeheer. Mijn werkzaamheden waren breed en veelzijdig, met focus op zowel de kandidaat- als klantzijde: Werving & selectie: voeren van intakegesprekken, actief benaderen van (latent) werkzoekenden, matchen van kandidaten met passende vacatures en voorstellen van flexkrachten bij klanten. Acquisitie & accountmanagement: opstellen van mailings, telefonische en persoonlijke acquisitie, relatiebeheer en het onderhouden van contacten met bestaande opdrachtgevers. Administratieve taken: opstellen van uitzendovereenkomsten, urenregistratie en verloning, naleven veiligheidsvoorschriften en informeren van flexkrachten over contracten, arbeidsvoorwaarden en PBM’s. Loopbaanbegeleiding & HR-ondersteuning: begeleiden van flexkrachten, voeren van functionerings- en uitstroomgesprekken, eerste aanspreekpunt voor vragen over contract, salaris en arbeidsvoorwaarden. Verzuimbegeleiding: verwerken van meldingen, voeren van verzuimgesprekken en bijdragen aan verzuimreductie. Doelstellingen & projecten: behalen van KPI’s (marge, uren, verzuim) en opzetten van projecten zoals banenmarkten, flyeracties en open dagen om instroom te vergroten. In deze rol combineerde ik commerciële slagkracht met HR-expertise, waarbij ik zowel opdrachtgevers als kandidaten ondersteunde met duurzame en resultaatgerichte oplossingen.
Na mijn studie People and Business Management kreeg ik de kans om als Operationeel Manager aan de slag te gaan bij vijf Subway-vestigingen, voortvloeiend uit mijn eerdere bijbaan binnen de organisatie. In deze rol was ik verantwoordelijk voor de dagelijkse aansturing en het personeelsbeleid van in totaal 80 medewerkers en 5 shopmanagers. Kernverantwoordelijkheden: Leidinggeven & HR: aansturen en coachen van shopmanagers, personeelsplanning, ziekteverzuim, in-, door- en uitstroom, voeren van functionerings- en beoordelingsgesprekken en het organiseren van teamvergaderingen. Administratie & HR-processen: verzorgen van loonadministratie en overige personeelsdossiers. Sales & commercie: onderhouden van contacten met leveranciers en groothandels, en het opstellen van marketingplannen ter ondersteuning van de commerciële groei. In deze functie heb ik waardevolle ervaring opgedaan in leidinggeven, HR-beleid en operationeel management binnen de horecabranche, waarbij ik zowel de bedrijfsresultaten als de ontwikkeling van medewerkers centraal stelde.
Certificeringen
Portfolio
-
Locatie Beek
-
Categorie HRMCoaching & Training
-
Geverifieerd Email
-
Lid Sinds 05-09-2025